×

Hodnotenia členov

Čo sú hodnotenia členov?

Hodnotenia členov sú spätnou väzbou medzi členmi BlaBlaCar komunity. Dobré hodnotenia ukazujú, ktorí členovia sú dôveryhodní a komunita ich odporúča. Keď máte dobré hodnotenia, ostatní členovia s vami budú chcieť cestovať a o to ľahšie zorganizujete svoju jazdu.

Ohodnoť člena

Ako si vymeniť hodnotenia

S členmi, s ktorými si už na BlaBlaCare bol/a v kontakte, si môžeš vymieňať hodnotenia.

Ak s hodnotením začneš ty, druhý člen tvoje hodnotenie neuvidí, kým aj on neohodnotí teba. Vďaka tomu sa nemusíš obávať a môžeš čestne vyjadriť svoj názor.

Druhý člen bude mať 14 dní na to, aby ťa ohodnotil. Obe hodnotenia sa zverejnia v momente, čo budú obe v systéme, alebo po vypršaní 14 dní.

Ak ťa najskôr ohodnotí niekto iný, dostaneš notifikáciu o obdržaní hodnotenia so žiadosťou o spätné hodnotenie.

Po výmene hodnotení uvidíš, ako ťa spolujazdec ohodnotil a obe hodnotenia sa zverejnia na vašich profiloch.

1. Uveď, či bol člen šofér, spolujazdec alebo či ste spolu necestovali.

2. Vyber si zo zoznamu a ohodnoť tvoju skúsenosť.

3. Napíš komentár, kde vlastnými slovami stručne opíšeš svoj dojem a či ostatným členom odporúčaš spolujazdu s týmto človekom. Pred odoslaním môžeš hodnotenie skontrolovať.

Príklady hodnotení:

  • Vynikajúce  - Výnimočný zážitok! Cesta bola veľmi pohodlná, spolujazdec dôveryhodný a spoľahlivý, prípadne šofér bol ochotný vyložiť ma blízko domu.
  • Výborné  - Spoľahlivý šofér, pohodlná jazda, veľmi príjemný zážitok.
  • Dobré  - Prišiel včas a bol to celkovo pozitívny zážitok.
  • Biedne  - Zážitok nebol veľmi dobrý a neodporúčam.
  • Veľmi biedne  - Spolujazdec bol nepríjemný, neprišiel a ani ma nekontaktoval.

Viac informácií o písaní hodnotení.

Anonymné hodnotenie šoférovania

Ak hodnotíš vodiča, môžeš aj anonymne ohodnotiť jeho šoférske zručnosti. Toto hodnotenie neuvidí priamo. Po niekoľkých anonymných hodnoteniach vodičských zručností sa mu na profile zobrazí priemer. Táto úroveň hodnotenia navyše je veľmi dôležitá pri budovaní dôvery, bezpečnosti a spoľahlivosti spolujázd na BlaBlaCare.

Tak na čo ešte čakáš?

Ak si na cestovanie využil/a BlaBlaCar, vymeň si hodnotenia a buduj si dôveryhodnú reputáciu! Povedz komunite o svojich skúsenostiach s iným členom a nechaj sa od neho ohodnotiť – 75 % členov, ktorí niekoho ohodnotia, tiež dostane spätné hodnotenie. Zároveň ti to zvyšuje Úroveň skúseností a ešte viac ti pomáha budovať dôveryhodné renomé.

Ohodnoť člena