×

O úrovniach skúseností

Pri spolujazde na BlaBlaCare cestuješ s členom spoľahlivej komunity. Každý má úroveň skúseností, ktorá sa časom a aktivitou vyvíja. Úrovne pomáhajú vybrať toho správneho spolujazdca na ideálnu cestu s BlaBlaCarom. Úrovní je päť:

Úrovne skúseností v BlaBlaCare

Nováčik Stredne skúsený Skúsený Expert Ambasádor
Overený e-mail a mobil Vitaj!
Preferencie boli nastavené
Profilová fotka bola pridaná
Prijaté hodnotenia
1 hodnotenie
3 hodnotenia
6 hodnotení
12 hodnotení
% mojich pozitívnych hodnotení
> 60 %
> 70 %
> 80 %
> 90 %
Seniorita
1 mesiac
3 mesiace
6 mesiacov
12 mesiacov

Tvoja úroveň skúseností na BlaBlaCare

Ak máš vysokú úroveň, značí to, že si spoľahlivý člen komunity BlaBlaCaru. Úroveň sa odvíja od štyroch faktorov:

 • overenie e-mailu a čísla mobilného telefónu
 • vyplnenia profilu
 • počtu hodnotení a % pozitívnych hodnotení od ostatných členov
 • dĺžky trvania členstva

Tvoja úroveň sa aktualizuje každú noc o 2:00 hod.

Ako si zvýšiť úroveň skúseností?

Vyplň svoj profil na 100 %:

Zadaj svoje meno, rok narodenia a predstav sa ostatným.

 • > Nechaj si overiť svoj e-mail a telefónne číslo Zdvihne ti to úroveň, pretože ostatní členovia ťa budú môcť kontaktovať a ľahšie sa vám dohodnú podrobnosti o jazde.

 • > Pridaj si profilovú fotku Dvíha ti to úroveň, pretože členovia radi vedia, s kým cestujú. Profilovú fotku si môžeš nahrať priamo z Facebooku, zaberie to len pár sekúnd!

 • > Nastav si svoje preferencie

  Dvíha ti to úroveň, pretože členovia sa o tebe dozvedia viac. Môžeš uviesť, či fajčíš, či obľubuješ cestovanie so zvieratami, či si Bla, BlaBla alebo BlaBlaBla (preto sa voláme BlaBlaCar!). Je to ľahké a rýchle.

 • Hodnoť a získaj hodnotenia: Hodnotenia majú na úroveň veľký vplyv. Po spolujazde sa členovia navzájom hodnotia. Čím vyššie hodnotenie dostaneš, tým vyššiu budeš mať úroveň. Stupnica hodnotenia ide od perfektného po zlé. Na prechod na vyššiu úroveň musíš mať 90 % perfektných, veľmi dobrých alebo dobrých hodnotení. Najlepší spôsob, ako získať hodnotenia, je často cestovať a vždy hodnotiť ostatných členov: 75 % členov, ktorých niekto ohodnotí, tiež ohodnotí na oplátku!

Staň sa ambasádorom – čo to pre teba znamená?

Ambasádori majú v komunite BlaBlaCaru špeciálne postavenie.
- Členovia ti budú viac dôverovať, vyberú si cestu s tebou a rýchlejšie si zaplníš auto.
- Ambasádorov pozývajú do televíznych diskusií a na stretnutia, môžu sa deliť o dojmy z chystaných funkcií a ešte omnoho viac...

Prečítaj si, čo hovoria naši ambasádori:

 • Matúš (36) Ambasádor

  "Odkedy som sa stal ambasádorom, auto sa mi plní rýchlo. Cestujúci majú vďaka statusu istotu. Som veľmi hrdý na to, že som ambasádor."

 • Marianna (32) Ambasádor

  „Odkedy som ambasádor, ostatní automaticky vedia, že spolujazda so mnou je skvelá. To značí, že sa mi ľahšie hľadá jazda, pretože vodiči vedia, že sa so mnou dá hladko dohodnúť. Je to naozaj rozdiel!“

 • Anton B (28) Ambasádor

  „Ako ambasádora ma pozvali na osobné stretnutie. Spoznať ostatných členov a tím BlaBlaCaru bolo úžasné. Keď sa na to spätne pozerám, vidím, že moju odozvu zohľadnili a riadili sa ňou. Priatelia mi môj status ambasádora závidia!“

Dôvera je základ

Zvyšovaním úrovne skúseností cez písanie hodnotení a vyplnenie profilu na BlaBlaCare zväčšujeme dôveryhodnosť komunity BlaBlaCaru.

Dôvera má neuveriteľnú silu, pretože pri spolujazde navodzuje pocit pohody a potom jazdíme častejšie. Z väčšieho objemu spolujázd máme osoh všetci!

V BlaBlaCare si vlastne myslíme, že dôvera je natoľko dôležitá, že sme si vytvorili vlastných superhrdinov dôvery: Trustman a Trustwoman. Sú to superhrdinovia, ktorými sa môžeme stať všetci! Viac informácií o nich a budovaní dôvery v našej medzinárodnej komunite nájdeš na BeTrustman.com (stránka je v angličtine).